Domači fantje so nam zagotovo pripravili največje presenečenje kroga, saj so na domačem parketu premagali prvouvrščeno ekipo 2.SKL, ekipo Terme Olimia Podčetrtek.

Že v 1. četrtini je bilo moč čutiti razpoloženost za igro naših igralcev, v 8. minuti je semafor kazal 21:11 v korist domače ekipe. V 2. četrtini so domačini kljub težavam z osebnimi napakami visokih igralcev prednost povečevali, ob polčasu je bil rezultat 45:29. Po odmoru smo čvrsto odbijali vse poizkuse povratka gostov, ki pa niso odnehali in minuto pred koncem srečanja prišli na 4 točke zaostanka. Zbranost v zaključku  je naši mladi ekipi prinesla sigurno zmago nad favoritom za 1. mesto v letošnji 2.SKL!

Najbolj razpoložena za igro je bila bekovska linija, na čelu z Grubeličem (21 točk), sledila pa sta mu Markus (16 točk) in kapetan Jerman (15 točk).

Grosupeljčani naslednji vikend gostujejo v Hrastniku, že v ponedeljek pa nas čaka prva tekma 4. kroga Pokala Spar, v Luciji proti prvoligaški ekipi Portoroža.