Glede na zadnje predstave in trenutno formo je včeraj članska ekipa na zadnji letošnji tekmi pričakovano slavila proti Hrastniku. S to zmago so se naši fantje zavihteli na 2. mesto 2. SKL, katerega si delijo še z dvema ekipama, od 1. mesta pa so oddaljeni za 1 zmago.

Že 1. četrtina je napovedala visok tempo igre, saj sta obe ekipi blesteli v napadu, vendar za razliko od gostov naši fantje v drugih 10 minutah niso popustili. Posledica tega je bilo kar 63 doseženih točk domače ekipe v prvih 20 minutah, gostje so jih zmogli 43. Po pričakovanju je tempo v 2. polčasu malce padel, domačini so uveljavili boljšo telesno pripravljenost in do konca tekme dosegli prvo stotico katerekoli ekipe v letošnji 2. SKL, ustavili so se na 108 točkah.
Potrebno je izpostaviti kar nekaj posameznikov, najbolj je izstopal Sirnik z 32 točkami (7/9 za 2, 5/6 za 3, 11 skokov), sledila sta mu Hojč in Grubelič (10 asistenc) z 18 ter Jerman z 17 točkami. Nasploh so bili domačini briljantni v odstotku meta, saj je prava redkost v košarki, ko ima ekipa procent meta za 3 točke nad 50%.

Med prazniki Grosupeljčani ne bodo počivali, opravili bodo kar nekaj treningov in po novem letu poizkušali nadaljevati odlično serijo!

KK Grosuplje : KK Hrastnik 108 : 77 (33:26, 30:17,17:21,28:13)

Statistiko tekme najdete na tej povezavi.