U20

Po porazu v osmini finala proti Češki se je kljub razočaranju reprezentanca do 20 letu uspela zbrati in za zaključek prvenstva nanizala 3 zaporedne zmage. Kot po tekočem traku so padale reprezentance Finske, Srbije (po podaljšku) in Švedske. Tako so tekmovanje zaključili na 9. mestu, ostaja pa grenak priokus, da bi z malo športne sreče lahko posegli višje.

Naš košarkar, Grubelič Sandi, se je najbolj izkazal na zadnji tekmi prvenstva, kjer je bil že drugič najboljši strelec ekipe. Dosegel je 17 točk (5 trojk) ter 5 skokov, z učinkovitim metom 6/10. Prvenstvo je tako zaključil s povprečjem 5,7 točk, katere je dosegal v nekaj manj kot 18 minutah v povprečju na tekmo.

Izjava Grubelič Sandija, kapetana reprezentance do 20 let:
Ekipnega cilja, torej četrtfinale, nismo dosegli, vendar smo v drugem delu prvenstva zmagali vse tekme in na koncu zasedli 9.mesto, s čimer smo si dokazali, da spadamo med 8 najboljših reprezentanc v Evropi. S svojimi igrami nisem zadovoljen, saj sem samo na dveh tekmah pokazal svoje zmožnosti. Evropsko prvenstvo je dober pokazatelj katere stvari moram še izboljšati in to mi je glavni cilj za naslednjo sezono.

Statistiko vseh Sandijevih nastopov si lahko ogledate tukaj.

FINSKA : SLOVENIJA 47:81 (11:23, 9:21, 17:17, 10:20)
SRBIJA : SLOVENIJA 77:89* (22:18, 20:17, 16:24, 15:14, 4:16)
SLOVENIJA : ŠVEDSKA 82:77 (16:14, 22:19, 16:20, 28:24)

U18

V petek se začne evropsko prvenstvo do 18 let B divizije, na katerem bo za reprezentanco Makedonije nastopil naš igralec, Ognjenovikj Petar. Prvenstvo bo potekalo v Petrovem domačem mestu, Skopju, razpored tekem pa si lahko ogledate na tej povezavi.

U16

Spodbudne novice prihajajo tudi iz tabora reprezentance do 16 let, Jernej Andolšek Heine je skoraj popolnoma pozdravil poškodbo gležnja in že trenira z ekipo. Trenutno se ekipa nahaja v Slovenj Gradcu, kjer bodo trenirali do sobote.