Članska ekipa KK Grosuplje je na gostovanju v Podčetrtku pri prvo uvrščeni ekipi 2. SKL po 3 zaporednih zmagah izgubila.

Prva četrtina je napovedala visok rezultat in težko delo domačinov, saj so naši fantje tekmo začeli bolj odločno in po 10 minutah vodili z 22:26. Od tu dalje pa so prevladovali domačini, ki so do polčasa povedli z minimalno razliko 1 točke, po odmoru pa še dodatno stopili na plin in po 30 minutah vodili za 10 točk. V zadnji četrtini so prednost le še povečali na končnih 85 : 67.

Pri naših se je najbolj izkazal Grubelič s 15 točkami, sledita mu Jerman s 14 in Sirnik s 13. Domačini so večino svoj točk dosegli s črte za 3 točke, zadeli so jih kar 16!

Poraz vsekakor ni tragičen, saj Terme Olimia premorejo veliko izkušenejšo ekipo. Pred Grosupeljčani so sedaj še 3 zahtevna gostovanja, že v petek igrajo v Hrastniku, ki krvavo potrebuje zmago, saj se želijo rešiti izpada iz lige.

KK Terme Olimia Podčetrtek : KK Grosuplje 85 : 67 (22:26, 19:14, 24:15, 20:12)
Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.

Posnetek tekme si lahko ogledate v spodnjem videu.