Glavna novica minulega vikenda je zagotovo suverena uvrstitev mlajših pionirjev na zaključni turnir četverice. Kljub temu, da je do konca 3. dela na sporedu še 1 turnir (2 tekmi), se nobena ekipa niti teoretično ne more približati našim fantom, tako da so otroci in trenerja z mislimi že na zaključnem turnirju. Vsem igralcem ter trenerjema, Ulčar Andražu in Gruden Blažu, čestitamo ob uspehu in jim želimo veliko športne sreče tudi na zaključnem turnirju!

Pred tem so na zaključnih turnirjih v kategoriji mlajših pionirjev nastopale še 4 ekipe KK Grosuplje. Igralci rojeni 1996 in mlajši so bili bronasti, igralci rojeni 1998 in mlajši so osvojili nehvaležno 4. mesto, igralci rojeni 2000 in mlajši pa so leta 2012 postali državni prvaki. Ekipa, sestavljena iz fantov rojenih 2002 in mlajših, pa je lansko leto slavila v tekmovanju Mini Pokal Spar.

Košarkarski klub Grosuplje bo napel vse moči, da ob 5. uvrstitvi ekipe mlajših pionirjev na zaključni turnir, organizira ta dogodek, kot je že v navadi za take košarkarske praznike v Grosuplju, na najvišjem nivoju.

V senci mlajših pionirjev mladinska ekipa nadaljuje niz neporaženosti v 1.B SKL ter s tem resno napoveduje napad na zaključni turnir osmerice.
Kadetska ekipa je 1. kolo lige za prvaka začela s porazom, v tekmi, kjer smo videli malo košev, je bil na koncu odločnejši Helios.

Mladinci:

KK Vrhnika : KK Grosuplje 76 : 105 (20:26, 14:28, 20:27, 22:25)
Statistiko strelcev najdete na tej povezavi.

Kadeti:

KK Grosuplje : KK Helios Domžale Suns 57 : 62 (15:19, 18:10, 12:14, 12:19)
Statistiko strelcev najdete na tej povezavi.

Izjava Šajn Sama, igralca kadetske ekipe:
Tekmo smo začeli malo slabše, a smo hitro prišli v ritem in tekmo dobro nadaljevali predvsem v obrambi. Na žalost pa nam v napadu ni steklo. Zgrešili smo preveč zicerjev, met od daleč pa nam tudi ni šel, nasprotna ekipa pa je zadela zelo veliko.

Mlajši pionirji:

KK Podčetrtek Terme Olimia : KK Grosuplje 26 : 53 (13:15, 4:14, 4:12, 5:11)

KK Grosuplje : KK Zlatorog Laško 50 : 39 (23:6, 8:14, 6:10, 13:9)