Med 11 odigranimi tekmami je potrebno izpostaviti ekipo mlajših pionirjev, ki je z 2 zmagama na 1. turnirju 3. dela tekmovanja suvereno odpravila oba nasprotnika in s tem z eno nogo že stopila na zaključni turnir najboljše četverice. Mladinci so tudi na obali potrdili svojo premoč v 1.B SKL in sodeč po igrah lahko optimistično pričakujemo zaključek mladinskega tekmovanja, kjer bodo naskakovali zaključni turnir osmerice.

Mladinci:

UKK Koper : KK Grosuplje 52 : 103 (8:25, 16:22, 11:28, 17:28)
Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.

Kadeti:

KK Union Olimpija A : KK Grosuplje A 87 : 56 (29:13, 17:23, 18:14, 23:6)

KK Grosuplje B : KK Slovan B 59 : 78 (16:24, 10:15, 15:21, 18:18)

Starejši pionirji:

KK KOŠ Koper A : KK Grosuplje A, 24.1.2016  118 : 60 (36:12, 44:10, 17:17, 21:21)

KK Grosuplje B : KK Vrhnika 52 : 82 (4:33, 20:18, 13:14, 15:17)

Mlajši pionirji:

AKK Branik : KK Grosuplje A 35 : 60 (9:20, 5:18, 4:10, 17:12)

KK Grosuplje A : KK Podčetrtek Terme Olimia  58 : 31 (20:4, 9:11, 8:11, 21:5)

Izjava igralca ekipe, Žvegla Maia:
V soboto smo začeli s tretjim krogom državnega prvenstva. Kljub zelo zgodnjemu vstajanju, smo na prvo tekmo prišli zelo zbrani in pripravljeni na zmago. Domačine, KK Branik Maribor, smo z lahkoto premagali z veliko razliko 60:35. Z dobro igro smo začeli tudi v prvi četrtini druge tekme proti ekipi KK Podčetrtek. V drugi in tretji četrtini smo nekoliko popustili a z odlično odigrano zadnjo četrtino vseeno prepričljivo zmagali tekmo z 58:31. S tem smo korak bližje do zaključnega turnirja državnega prvenstva. Največje zasluge gredo našemu najboljšemu trenerju Andražu Ulčarju, ki nas je ves čas vodil in usmerjal do zmage.

KK Grosuplje B : OKŠ Slovan 36 : 46 (5:14, 7:12, 14:12, 10:8)

KK Grosuplje B : OKŠ Union Olimpija 68 : 34 (16:7, 9:14, 26:6, 17:7)