Kot je v navadi med poletnim časom, vas tedensko obveščamo kaj se dogaja z igralci našega kluba, ki so uvrščeni v reprezentančne selekcije.

U20
Reprezentanca mlajših članov se je minuli vikend v Zrečah dvakrat pomerila z reprezentanco Hrvaške. Gostje so obe tekmi dobili z dvomestno razliko, na obeh tekmah pa ni nastopil Sandi Grubelič, ki ima težave z lažjo poškodbo gležnja. Po zadnjih podatkih je poškodbo saniral in bo z ekipo odpotoval na prijateljski turnir v Italijo, kjer se bodo pomerili z reprezentancami Italije, Madžarske in Grčije.

Zreče, sobota, 2. julij:
SLOVENIJA : HRVAŠKA 67:81 (19:15, 12:19, 16:24, 20:23)
Slovenija: Durnik 5, Janc, Kraljević 2, Ožegovič 4, Sajevic 14, Habat 4, Jordan Rojko, Leskovar 4, Marinč, Martinčič 11, Šiško 2, Zupan 21 (9 skokov).

Zreče, nedelja, 3. julij:
SLOVENIJA : HRVAŠKA 61:84 (21:22, 16:16, 13:27, 11:19)
Slovenija: Durnik 19, Jordan Rojko 3 (5 podaj), Kraljević 6 (9 skokov), Sajevic 3, Šiško, Habat, Janc 4, Leskovar 4, Marinč 3, Martinčič 2, Ožegovič 8, Zupan 10 (6 skokov).

U16
Naša najmlajša reprezentanca se je v ponedeljek zbrala na prvem ciklusu priprav, namestili so se v Slovenj Gradcu. Danes od tam odpotujejo v Luksemburg, kjer se bodo na prijateljskem turnirju pomerili z reprezentancami Irske, Nizozemske in domačini. Del ekipe je tudi lanskoletni kadetski reprezentant in igralec našega kluba, Jernej Andolšek Heine. Glede na to, da je na prvem ciklusu priprav zbralo kar 19 fantov, čaka Jerneja trd boj za mesto med dvanajsterico, ki bo odpotovala na prvenstvo. Prepričani smo, da bo Jernej napel vse moči in nas ne bo razočaral, želimo pa mu poletje brez poškodb!