V predzadnjem kolu 2. SKL in zadnjem gostovanju v letošnji sezoni je članska ekipa KK Grosuplje izgubila proti Mariborčanom.

Večji del 1. polčasa, v katerem je bilo doseženih visoko število košev, so imeli pobudo Grosupeljčani, ki so na odmor odšli s prednostjo 2 točk. Napadalno slabšo 3. četrtino gostov so domačini izkoristili in si ustvarili dvomestno prednost. V zadnji četrtini so naši fantje v samem zaključku skoraj ujeli Štajerce, vendar je za popoln preobrat zmanjkalo časa in kanček športne sreče. Pri naših so izstopali trojka Jerman, Kunc in Sirnik, ki so skupaj dosegli kar 67 od skupnih 85 točk celotne ekipe.

Možnosti za uvrstitev na 2. ali 3. mesto naša ekipa še ima, vendar v zadnjem kolu nismo odvisni le od svojega uspeha. Napredovanje v dodatne kvalifikacije nam prinese zmaga nad Parklji in poraz Mesarije Prunk Sežana proti Slovanu.

Ob tej priložnosti že sedaj vabimo vse gledalce na zadnjo letošnjo domačo člansko tekmo, ki bo na sporedu v soboto, 23.4.2016.

AKK Branik Maribor : KK Grosuplje 87 : 85 (15:20, 32:29, 23:9, 17:27)
Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.