Naš klub je zopet doletela čast, da za eno izmed reprezentanc mlajših kategorij nastopa naš igralec in tako ponese dobro ime o našem kvalitetnem delu v svet. Jernej Andolšek Heine je s kadetsko reprezentanco odpotoval v Turčijo, mesto Samsun, kjer poteka vsakoletni, zelo kvaliteten, reprezentančni turnir.

Slovenija nastopa v skupini A skupaj s še 5 reprezentancami. V skupinskem delu se bodo tako pomerili z Bolgarijo, Nemčijo, Latvijo, Litvo in Turčijo A. V naslednji krog napredujejo vse ekipe, ki se potem pomerijo v izločilnih dvobojih za končne uvrstitve.

Poleg Jerneja bodo Slovenijo zastopali še Nik Dragan, Blaž Janežič, Nemanja Šćekić, Fin Lucu Dražovič, Jure Daneu, Maksim Gorbačov (vsi Union Olimpija), Jakob Strel (Dravograd), Jan Novak (Slovenske Konjice), Aleksander Mihelj (Koš Koper), Adrian Jogan (UKK Koper), Petar Vujačić (Rogaška). Vodja odprave je Marko Milić, ekipo pa bo s klopi vodil Gašparin Dejan.

Vse tekme slovenske reprezentance boste lahko spremljali na spletni strani televizije turške košarkarske zveze, povezavo najdete tukaj. Uradno spletno stran turnirja najdete na tej povezavi, za razpored vseh tekem pa kliknite tukaj.

Jerneja in ostale fante lahko spremljate že danes ob 15:45 po slovenskem času, ko se bodo pomerili z vedno kvalitetno reprezentanco Litve. Celotni ekipi želimo veliko sreče, čim bolj uspešen turnir ter čim manj poškodb!