Mladinska ekipa Grosbasket je včeraj odločno nastopila na kvalifikacijah za 1. mladinsko SKL in premagala ekipo KK Pingvini iz Ljubljane z rezultatom 68:54. Naši mladinci so s to zmago tako izpolnili trenutni cilj in se uvrstili v prvo ligo. Hojč dosegel 25 točk, Grubelič dodal 21.

Naši košarkarji so prvo kvalifikacijsko tekmo proti Pingvinom odigrali že v nedeljo in v gosteh izgubili za 6 točk. Misija se je nadaljevala včeraj v večernih urah, ko so fantje morali premagati Pingvine za več kot 6 . Začeli so slabše, puščali prodore z vseh strani in naenkrat so gosti imel 10 točk prednosti. V nadaljevanju so igro malenkost popravili in prvi polčas končali z neodločenim izidom 29:29. Drugi polčas se je začel precej nervozno tako na eni strani kot na drugi. Minuto in pol do konca 3/4 pa sta vendarle zadela trojko Tibor Juhart in Sandi Grubelič in rezultat se je ustavil pri 43:41 za Grosupeljčane. Zadnjih 10 minut je postreglo s pravo timsko igro, lepih in atraktivnih potez mladih fantov. Zaključek tekme je pripadal našim fantom, ki so odlično izvajali proste mete in tekmo mirno pripeljali do konca.