Pretekli teden je v Slovenj Gradcu potekal že 12. po vrsti reprezentančni turnir do 14 let, U14 Slovenia Ball. Tudi naš klub je imel tam svoje predstavnike, za ekipo Slovenija zeleni je nastopal Duščak Dan, s klopi jo je vodil Hojč Peter, za ekipo Slovenija beli pa je nastopil Tekavčič Luka.

Luka je v 6 nastopih v povprečno 19 minutah preživetih na parketu dosegal 3,7 točke in 4,3 skoke. Najbolj se je izkazal na zadnji tekmi med obema slovenskima reprezentancama, kjer je dosegel 7 točk in pobral 5 skokov.u14 slo ball tekavčičDan je v 23 minutah povprečno na tekmo dosegal 9,7 točk, temu pa dodal še 4 skoke in 3 asistence. Najbolj je blestel na odmevni zmagi proti Hrvaški, kjer je dosegel 16 točk, 5 skokov, 3 asistence in 5 ukradenih žog. Zaradi odličnih iger je bil uvrščen v najboljšo peterko celotnega turnirja, osvojil pa je tudi naziv najboljšega asistenta turnirja.u14 slo ball duščakTrener Hojč Peter je svojo ekipo Slovenija zeleni popeljal do 3. mesta na turnirju, najbolj odmevna pa je bila zmaga proti favorizirani reprezentanci Hrvaške.u14 slo ball hojčLuki in Danu za prvo uspešno opravljeno reprezentančno akcijo čestitamo, v prihodnosti pa jima želimo čim več takšnih izkušenj!

Več informacij s samega turnirja pa najdete na tej povezavi.