V vikendu, kjer so nastopile prav vse naše ekipe, smo zabeležili 5 zmag in 4 poraze. Mladinci so dokončno izgubili možnost za uvrstitev v ligo za prvaka, še vedno pa imajo možnost za uvrstitev na finalni turnir osmerice skozi repasaž. Kadeti in starejši pionirji so se dobro upirali favoriziranim nasprotnikom, niz zmag pa nadaljujejo mlajši pionirji!


 

Mladinci:

KK Grosuplje : KK Krka 81 : 102 (13:28,18:18,24:26,26:30)

Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.


 

Kadeti:

KK Union Olimpija A : KK Grosuplje A 80 : 70 (28:14,21:17,19:22,12:17)

Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.

Izjava trenerja ekipe, Hojč Petra:

Za zaostanek v 1. četrtini prevzemam odgovornost jaz, saj je del zaostanka tudi posledica napačne taktične odločitve v začetku tekme. Dober začetek domačinov nas je zmedel in naredili smo veliko napak v obrambi, bili smo nezbrani in premalo borbeni. V 2. polčasu smo pokazali povsem drug obraz in se 2 minuti pred koncem skoraj čisto približali nasprotniku. Žal nam je za popoln preobrat zmanjkalo moči, grenak priokus pa dajejo slabo izvajani prosti meti in nekaj zapravljenih protinapadov. Vseeno sem zadovoljen, da smo pokazali, da naša zmaga na prvi tekmi ni bila slučaj, da lahko proti prvemu kandidatu za naslov prvaka kadarkoli igramo enakovredno. To nam daje motivacijo in zagon za naprej, sezona je še dolga!

KK Grosuplje B : KK Kolpa Črnomelj 60 : 65 (15:15,8:23,15:9,22:18)

Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.


 

Starejši pionirji:

KK ECE Triglav : KK Grosuplje A 76 : 47 (17:12,19:17,12:6,28:12)

Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.

Izjava trenerja ekipe, Hojč Petra:

Kljub porazu se zelo zadovoljen z igro in odnosom svoje ekipe, saj smo na tekmi pokazali veliko znanja in karakter. Praktično cel polčas smo enakovredno parirali fizično precej močnejšim nasprotnikom, dobro pa odigrali tudi 3. četrtino. V zadnji četrtini sem dal možnost za igro vsem igralcem, tako da končni rezultat ni pokazatelj realnega stanja. Fantom čestitam za prikazano, cilj pa ostaja enak, iz meseca v mesec zmanjševati razliko proti ekipam podobne kakovosti, kot je naš današnji nasprotnik.

KK Janče B : KK Grosuplje B 27 : 92 (8:29,6:28,9:16,4:19)

Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.

Izjava trenerja ekipe, Ulčar Andraža:

Povratno tekmo proti B ekipi KK Janče smo pričeli podobno kot doma, zelo odločno, agresivno ter zbrano. Z dobro obrambo smo hitro pokazali premoč ter povedli po 1. četrtini z 30:10. V nadaljevanju tekme smo uspeli razliko iz četrtine v četrtino še povečevati, fantje so igrali zelo hitro ter ekipno igro, kar se je poznalo pri doseženih točkah. Čestitke ob prelepi igri ter borbi naših fantov.


 

Mlajši pionirji:

KK Grosuplje A : KK Krško 100 : 4 (29:2,20:2,20:0,31:0)

KK Grosuplje A : KK Ježica 52 : 19 (20:7,5:4,17:3,10:5)

Izjava trenerja ekipe, Ulčar Andraža:

Na zadnjem turnirju prvega dela smo pred domačimi gledalci z dvema visokima zmagama zaključili 1. del tekmovanja. Na prvi tekmi proti KK Krško smo pokazali ogromno znanja in nesebičnosti ter dosegli ogromno lahkih košev iz protinapada. Na drugi tekmi proti Ježičanom nismo pokazali pravega ekipnega obraza, fantje niso bili zbrani v obrambi, in prav tako neodločni v napadu, tako da so nas uspeli zadržati na 50 točkah, kar je za mlajšo ekipo Ježice po mojem mnenju super rezultat. Naslednji teden imamo povratno tekmo Pokala Spar, kjer bomo skušali popraviti vtis iz zadnje tekme.

KK ECE Triglav : KK Grosuplje B 19 : 29 (7:7,4:7,6:10,2:5)

KK Union Olimpija B : KK Grosuplje B 20 : 13 (8:2,4:2,2:6,6:3)

Izjava trenerja ekipe, Gruden Blaža:

Za nami je drugi turnir za mlajše pionirje KK Grosuplje B. Zopet smo uspeli vknjižiti dve zmagi, tokrat predvsem po zaslugi dobre igre v obrambi. Fantje kažejo napredek v razumevanju igre, kar je dober znak za naprej. Še vedno pa je prisotne preveč nervoze, ki se odraža v zgrešenih “zicerjih” in napačnih podajah. Upam, da bomo v prihodnjih treningih te in nekatere druge podrobnosti še odpravili in tako še napredovali. Fantom čestitam za obe zmagi.