Dvoboj dveh stilov košarke, hitre igre domačinov in čvrste ter umirjene gostov, so žal dobili gostje. Ekipa iz Ilirske Bistrice je našim fantom vsilila svoj ritem igre, kar se vidi že ob pogledu na rezultat tekme. Grosupeljčani, ki na prvih 4 tekmah niso dosegli manj kot 70 točk, so se ustavili na 56. Prvi polčas smo bili priča izjemno izenačeni tekmi s stalnimi menjavami vodstva. Proti koncu tretje četrtine so gostje prvič napravili malo večjo razliko (6 točk), katero so do konca tekma le še povečali. V tekmi, kjer so naši fantje iz igre metali le le z 28% uspešnostjo, je največ točk za domače dosegel Grubelič, 16, sledita mu Sirnik z 12 in Kunc z 10 točkami.

V naslednjem krogu našo ekipo čaka gostovanje v prestolnici pri ekipi Slovana.

KK Grosuplje : KK Plama Pur 56:67 (16:14,14:17,18:23,8:13)

Statistiko tekme najdete na tej povezavi.