Letos je pionirska ekipa KK Grosuplje rojenih 2002 in mlajši prejela povabilo organizatorjev prestižnega turnirja ”Božični Kup” v organizaciji KK Dubrava. Turnir poteka že 13. leto zapored, med sodelujočimi pa se najdejo sama prestižna imena, ki spadajo oz. so spadala v sam vrh evropske košarke.

V soboto smo si mesto na turnirju morali izboriti na kvalifikacijah, v katerih so se 4 ekipe borile za eno, 16. mesto na turnirju. Naši fantje v kvalifikacijah niso imeli težkega dela, saj so na obeh tekmah slavili brez večjih težav in si tako zagotovili mesto na prestižnem turnirju.

Dogovor igralcev in trenerja, da na turnirju ne bomo samo opazovalci, ampak bomo poizkušali zmešati štrene tudi najboljšim ekipam, so fantje v nedeljo izpolnili. Na prvi tekmi so porazili zadnja leta najboljši klub za mlade v BIH, ekipo Spars iz Sarajeva. Na drugi tekmi pa so nadaljevali z odličnimi predstavami in gladko premagali ekipo Kvarner Rijeka, v kateri nastopajo najboljših igralci iz večih reških klubov.

Tako so si Grosupeljčani že zagotovili mesto v četrtfinalu, jutrišnja tekma ob 14. uri s Cedevito pa odloča o 1. mestu v skupini C. V kasnejšem popoldanskem času pa naše fante čaka četrtfinale in možnost, da majhen klub v družbi velikih nadaljuje svojo uspešno zgodbo!

Rezultate, statistiko v živo in vse dogajanje v zvezi s turnirjem lahko spremljate na tej povezavi.

dubrava2

REZULTATI NEDELJSKIH TEKEM V SKUPINI C:
Spars Sarajevo – Grosuplje 40 – 64
Grosuplje – Kvarner 2010 Rijeka 58 – 31

REZULTATI SOBOTNIH KVALIFIKACIJ:

GROSUPLJE – RUDEŠ 82:14 (29:6, 18:4, 23:2, 12:2)
Grosuplje: Petrič 3, Tekavčič 12, Samec 8, Mestnik 2, Duščak 3, Ivanković 14, Nidorfer 6, Klančar 5, Žalpajh 4, Snoj 6, Skubic 8, Vidmar 9, Ožbej 2. Trener: P.Hojč
Rudeš: Nišević, Sučić, Mršić, Musa, Hrljić, Stanić, Bunjevac 4, Salopek 2, Divjak 6, Matić, P.Nišević 2. Trener: A.Mršić

GORICA – GROSUPLJE 35:66 (6:21, 12:13, 9:18, 8:14)
Gorica: Trefil 6, Maršić, Panza, Vucković, Ivanetić 11, Davidović, Miloloža, Jacović, Vujević, Istanbuli 5, Došen, Lacić 8, Majcunić 5. Trener: H.Istanbuli
Grosuplje: Petrič 2, Tekavčič 6, Samec 6, Mestnik, Duščak 19, Ivanković 3, Nidorfer 3, Klančar 1, Žalpajh 7, Snoj 11, Skubic 4, Vidmar 4, Ožbej. Trener: P.Hojč

dubrava3