V 19. kolu 2. SKL je članska ekipa KK Grosuplja v neposrednem boju za 3. mesto na lestvici v atraktivni tekmi odpravila ljubljanske Parklje.

Po izenačenih prvih minutah so pobudo prevzeli Grosupeljčani, ki so si z delnim izidom 14:0 ustvarili lepo prednost. Po rezultatu 35:17 pa je sledil padec v igri in razlika je do konca 1. polčasa skopnela na vsega 7 točk. V 3. četrtini je domačinom uspelo goste držati na varni razdalji, ti pa so svoj zadnji napad na vodstvo izvedli sredi zadnje četrtine, ko so se približali na 58:55. Sledila je izjemna strelska serija domačinov, katero je z zadeto trojko začel Nejc Zdešar, nadaljeval pa jo je Sirnik Matic, ki je zadel kar 4 zaporedne mete izza črte za 3 točke.

Pri Grosupeljčanih se je najbolj izkazal že omenjeni Sirnik z 22 točkami (6 trojk), sledu mu mladi Zdešar s 17 (4 trojke), s 14 točkami in 9 skoki pa se je izkazal tudi edini tujec v naši ekipi, Sani Ibrahim Abu.

Do konca sezone čakajo našo ekipo še 3 tekme, obeta pa se nam razburljiv dvoboj za končno 3. mesto na lestvici. Trenutno si mesto delijo 3 ekipe, poleg nas imata isti izkupiček tudi Plama Pur in ECE Triglav.

Grosuplje : Parklji 73 : 62 (18-11,19-19,19-16,17-16)
STATISTIKA