V okviru zaključnega dela Eurobasketa 2015 v Lillu, je bila odigrana tudi All-star tekma najboljših evropskih igralcev do 18 let. Tekme sta se udeležila naš članski trener, Tomaž Fartek, in igralec vzgojen v našem klubu, trenutno član Union Olimpije, Blaž Mesiček.

Tomaž si je vpoklic prislužil z dobro opravljenim delom na FECC-u (FIBA Europe Coaching Certificate). Gre za 3-letno izobraževanje v okviru FIBA Europe, Tomaž pa je bil po uspehu med boljšimi v svojem letniku in si s tem tudi prislužil poziv na tekmo zvezd.

Blaž se je izkazal na letošnjem evropskem prvenstvu divizije A do 20 let v Lignanu (ITA), kjer je bil eden izmed bolj zasluženih za obstanek naše reprezentance v diviziji A, hkrati pa kot 2 leti mlajši od večine igralcev tudi 2. strelec celotnega prvenstva.

Poročilo o tekmi lahko najdete tukaj.

Čestitke obema za vpoklic in dosedanje dobro opravljeno delo, hkrati pa jima želimo veliko sreče in uspehov tudi v nadaljevanju sezone!

Spodaj pa si lahko ogledate najlepše akcije tekme!