Na sila izenačeni tekmi z veliko menjavami vodstva skozi celotno srečanje so na koncu slavili Grosupeljčani.

Prvo četrtino so bili v manjši prednosti domačini, naši fantje pa so do polčasa zmanjšali njihovo prednost na minimum. Sredi 3. četrtine so varovanci Tomaža Fartka prevzeli vodstvo, katerega do konca tekme niso izpustili več iz rok. Vendar borbeni domačini gostom niso pustili do večje prednosti, tako da so na koncu odločali prosti meti, pri katerih pa so naši fantje ostali zbrani in ob samem koncu tekme povedli z najvišjo prednostjo na tekmi, 6 točk.

Pri Grosupeljčanih je bil najbolj razpoložen Sirnik s 27 točkami, uspešno pa mu je sledil Jerman z 18 točkami.

S to zmago so se Grosupeljčani zavihteli na 2. mesto lestvice 2. SKL, ali bodo tu ostali pa odločajo današnje tekme ostalih nasprotnikov. Naslednja tekma nas čaka že čez teden dni, zahtevno gostovanje v Kranju, ki bo na sporedu na dan norcev, 1. aprila.

KK Hrastnik : KK Grosuplje 85 : 91 (22:19, 24:26, 20:23, 19:23)
Povezavo na statistiko tekme najdete tukaj.